Zima

Zimní měsíce jsou ideální pro týdenní pobyty lyžařů a všech, kteří maji o oblibě zimni sporty. V blízkem okolí je hned několik lyžařských areálu, se zaněžovaním , umělým osvětlením . Pro běžkaře jsou strojově upravované trasy 30 km a 20 km po okolních hřebenech. V období jarních prázdnin je v této lokalitě sníh i posledních letech, kdy sněhu bývá méně. K dipozici je v blízkosti několik bazénů, polarium, masáže bowling, muzea..

Jaro

Jaro začíná později než v nížinách, zato prbíha ohromně rychle. Tají zbytky sněhu, sluníčko hřeje, nově zelené listí a tráva je výborná na procházky přírodou. Lanovkou na Pustevny se sochou Radegasta vyrazit na Radhošť, nebo na rozhlednu na Bumbálce, návštěva sirovodíkového pramenu v údolí Smradlavky na Bílé.

Léto

V letním období zde najdete nepřeberné množství aktivit. Jízda na koních v blízkých jízdárnách na Ostravici, cykloturistika po značených i neznačených trasách, adrenalin v lanových centrech na Ostravici a Trojanovicích, možnost výhlídkových letů z Frýdlantského letiště, tandemové skoky padákem, jizda na koloběžce po asvaltové cestě na Bílé. Několik venkovních koupališť, na Bílé, Mezivodí, Ostravici, přehrady na Olešné, Horní Bečvě, rybaření , v Rožnově dřevěné městečko Skanzen. Turistika, houbaření, borůvky. 2 velká golfová hřiště na Ostravici a Čeladné. Možnost navštívit blízké slovenské hory, termální koupaliště apod.

Podzim

Ideální období na turistiku, nejbarevnější přiroda za celý rok, houbaření, po letní sezóně meně turistů. Z nejvyšších kopců a hřebenu krásný výhled až na Slovenskou Fatru.

Výlety do okolí

Zimní Letní Celoroční

Chata na Jankuli

739 15 Staré Hamry, Česko

info@stare-hamry-bila.cz

+420 777 701 721 +420 777 701 721